نقشه راه آیلتس در پنج گام مهم

حتی اگر می خواهی خود آموز و بدون معلم خودت را آماده کنی...

ویژگی مهم آزمون آیلتس  ( و یا تافل و امثال آن) این است که تلاش عظیم می طلبند و منابع مالی و زمانی قابل توجه. اگر می خواهی این راه را یکبار و با کمترین احتمال خطا و شکست پیگیر شوی، لازم است از ابتدا تا انتها یک نقشه ی راه و برنامه ریزی دقیق داشته باشی و از مشاوره و راهنمایی یک دوستِ کار بلدِ دلسوز بهره مند باشی … نقشه راه آیلتس و تافل را بیشتر بشناسید.

1

گام یکم
اول ببین کجای کاری؟!

نخستین مرحله از گامهای آمادگی آزمون آیلتس ، تعیین جایگاه کنونی است: من کجا هستم؟ بضاعت علمی من چقدر است؟ توان فراگیری و تمرین من چقدر است؟ با همین توانی که الان دارم بهترین برنامه انحصاری برای من چه خواهد بود؟ دو آزمون سنجش دانش و سنجش توانش زبانی در این راه شما را یاری خواهند کرد.

2

گام دوم
برنامه ی درسی شخصی بگیر!

دریافت برنامه ی درسی : برای اینکه بتوانیم از امکانات بالقوه ی خود بیشترین بهره را ببریم و در هزینه و زمان بطور منطقی و عملی صرفه جویی کنیم، نیاز به یک نقشه ی راه داریم که اولا توسط یک فرد کاردان و حرفه ای طراحی شود و ثانیا مختص خود ما باشد…. 

مشاوره ی آموزشی

برنامه ی درسی اختصاصی

3

گام سوم
دوره ی آموزشی مناسب را بردار!

انتخاب دوره ی آموزشی مناسب : از میان گستره ی متنوع دوره ها، کلاسها ، و منابع موجود، کدام را انتخاب کنم که برای من مناسبترین باشد؟ کلاس حضوری، نیمه حضوری، غیر حضوری یا مجازی؟ کلاس خصوصی برای من بهتر است یا گروهی؟ منابع بیشمار را چگونه دستچین کنم؟ و با چه بودجه ای به اهدافم خواهم رسید؟

4

گام چهارم
یک برنامه ی سنجش دایمی بچین!

گام بعدی نقشه ی راه آیلتس  و تافل ، سنجش در حین آموزش است : از لحظه ی آغاز دوران آمادگی آزمون تا لحظه ی پایان مداوم باید خود را بسنجید تا میزان پیشرفت و همینطور نقاط ضعف احتمالی خود را بیابید. در اهمیت این کار همین بس که انتخاب آزمون آزمایشی پلکانی و آزمون ماک جامع با سنجش مداوم میتواند ما را از تکرار راههای رفته و نیمه رفته و یا حتی راههای اشتباه معاف کند.
کوییز های آخر هفته
آزمون ماک پلکانی
آزمون ماک جامع 

5

گام پنجم
فُرجه ی طلایی را دریاب!

از زمان پایان دوره ی آمادگی ، تا روز آزمون بهتر است 30 روز فرجه داشته باشید. در این مدت یکماهه روزانه بین 6 تا 8 ساعت روی آنچه پیش از این فراگرفته اید تمرین می کنید، تمرین و رفع اشکال داینامیک، به همراه ارایه ی گزارش روزانه به معلم / مشاور. این دوره رشد شما و موفقیت شما را تضمین خواهد کرد